Menu

Kinematografia okiem Bagiennika

Moje refleksje, i opinie na temat szeroko pojętego kina

Filmowy Remanent ( Część 10)

bradesinarus

Witam!

Coś strasznie często używam właśnie tej krótszej formy wypowiedzi aby opisać swoje swoje zdanie o filmach, zwłaszcza o tych, które się w mojej sposób nie wyróżniają ani negatywnie ani pozytywnie bowiem o takich filmach najtrudniej napisać dobrą, zajmującą notatkę. Dlaczego o tym piszę? Bo dziś znowu takie filmy nas czekają choć ich poziom tym razem będzie wyższy niż tych z poprzedniej notki.

1. Zabójczy Numer { Lucky Number Slevin}

LNS

Reżyseria: Paul McGuigan

Scenariusz: Jason Smilovic

Obsada: Bruce Willis, Lucy Liu, Morgan Freeman, Ben Kingsley

Kraj: Niemcy,USA

Rok: 2006

Gatunek: Komedia Kryminalna

   To teoretycznie powinien być materiał na dłuższą notkę, jako że mamy tu świetną obsadę, interesującą i niezwykle koronkową fabułę, w której nie ma zbędnego wątku ani zbędnej sceny choć niektóre początkowo takimi się wydają, inteligentnie napisane i co najważniejsze niewymuszenie śmieszne dialogi ( zwłaszcza rola Lucy Liu po prostu ile razy pojawiała się  na ekranie wywoływała uśmiech a już zwłaszcza w scenie wprowadzenia tej postaci. Po prostu perełka! ) oraz to co ja osobiście lubię w filmach najbardziej czyli mylenie tropów u widza odnośnie rozwoju akcji oraz tego kto tu jest dobry a kto zły ( Powiem szczerze, że w pewnym momencie to i ja się dałem zwieść).

   I teraz pewnie uznacie, że nie wiem czego chcę pisząc o samych zaletach a jednocześnie deklarując, że film się nie bardzo wyróżnia.  Jest jeden powód. Ponieważ to wszystko już gdzieś  kiedyś było i to zrobione z trochę większym kunsztem ( Nawet nie raz a nawet dwa: Tarantino, Guy Ritchie). A powtórzenie nawet najlepszych motywów nigdy nie będzie tym samym co oryginalna produkcja. Poza tym jak dla mnie zawodzi trochę gra aktorska Josha Hartnetta, który może i jest utalentowanym aktorem to jednak ja zupełnie nie kupiłem jego postaci i w mojej opinii był najsłabszym ogniwem tego filmu. Blado wypadł bowiem w porównaniu nie tylko z geniuszami kina ( A przypominam, że dano mu jako partnerów Bruce'a Willisa, Morgana Freemana oraz Bena Kingsleya) ale również z Lucy Liu

 

 

 

© Kinematografia okiem Bagiennika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci