Menu

Kinematografia okiem Bagiennika

Moje refleksje, i opinie na temat szeroko pojętego kina

Intrygujący plakat POLSKIEGO (Tak! Dobrze czytacie) horroru "Silent Lake"

bradesinarus

Porzućcie wszelkie nadzieje, wy którzy tu wchodzicie!

OOO

Trafiłem na niego dziś zupełnym przypadkiem i muszę powiedzieć, że nawet gdyby mi się nie podobał (A podoba mi się strasznie bo jest po prostu udany i klimatyczny ) to i tak bym go tu umieścił bo nasz kraj nie jest niestety jakimś horrorowym eldorado, żebym mógł sobie pozwolić na lekceważenie jakiejkolwiek produkcji tego typu. Niestety ale w porównaniu do innych krajów Europy wypadamy strasznie blado pod tym względem. Bo zwróćcie uwagę, że kiedy w takiej Norwegii (choćby świetny cykl "Fritt Vilt") czy nawet w Austrii ("Zginiesz w ciągu trzech dni") horrory spowszedniały i stały się normalnym i stałym elementem rodzimej kinematografii  w naszym kraju każdy rodzimy film grozy jest wydarzeniem na miarę wysłania człowieka na księżyc. Jest to tym bardziej nie do pojęcia, że  przecież nasza mitologia (Która notabene służy też za kanwę scenariusza tej produkcji o której mowa w tytule) pozwala na stworzenie wiarygodnych i  co najmniej niepokojących produkcji. Wystarczy tylko chcieć. I dlatego życzę powodzenia autorom tego projektu i marzę coby za ich przykładem poszło choć trochę innych twórców i obyśmy doczekali się naprawdę wielu fajnych i dających fanom horroru satysfakcję produkcji.  

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • rinoasin

    Coś mi się kiedyś o uszy w związku z tym filmem obiło, ale nie miało dużej siły przebicia by na trwałe zapisać się w mojej pamięci także dzięki za przypomnienie:) Jestem ciekawa co z tego wyjdzie, nie obraziłabym się na dobry film. Swoją drogą, jaki był ostatni horror made in Poland? "Pora Mroku"?

  • bradesinarus

    Witam! Myślę, że chyba nikt by się nie obraził na dobry polski horror (Zwłaszcza, że ostatnich dobrych przedstawicieli tego gatunku a i to pojedyncze przypadki można znaleźć w latach osiemdziesiątych: "Medium", "Wilczyca" czy film, który mi się osobiście bardzo podobał czyli "Lokis"). A co do ostatniego horroru to chyba rzeczywiście niezbyt udana "Pora Mroku" była ostatnim sensu stricto filmem grozy powstałym na naszym tle {Film "Piotrek 13-ego" pana Matwiejczyka to po prostu czysta parodia, Rewelacyjne "Dla ciebie i ognia" (Jeżeli nie widziałaś to mogę ci serdecznie polecić) to chyba bardziej thriller a "Flesh Area" to mimo kilku udanych momentów produkcja zbyt amatorska}. Pozdrawiam!

  • rinoasin

    "Dla Ciebie i Ognia" brzmi ciekawie, jak znajdę czas, na pewno obejrzę, dzięki :)

© Kinematografia okiem Bagiennika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci