Menu

Kinematografia okiem Bagiennika

Moje refleksje, i opinie na temat szeroko pojętego kina

Krótka piłka: "Roman Polański. Ścigany i Pożądany" {Roman Polanski: Wanted and Desired} (2008)

bradesinarus

Niech Cthulhu będzie z wami!

 

RPŚIP


Zacznę może od tego, że omawiany tu dziś dokument to naprawdę dobry oraz niezmiernie interesujący film, który bardzo mi się podobał i do którego obejrzenia serdecznie zachęcam.

 

Zresztą w sumie trudno, żeby było inaczej. Nie tylko bowiem jest on dziełem sprawnie zrealizowanym, to przede wszystkim poruszany w nim temat (Przypominam, iż chodzi o sprawę gwałtu, którego Roman Polański miał dopuścić się na trzynastoletniej Samanthie Geimer) mimo upływu wielu lat nadal pozostaje "gorący", nie przestaje wzbudzać emocji i wywoływać żarliwych dyskusji.

 

Dodam również to, że Marina Zenovitch nie zadowoliła się wyłącznie suchym przedstawieniem faktów  ale niejako zajmuje stanowisko po jednej ze stron  stawiając dość kontrowersyjną oraz pozornie karkołomną tezę (Aczkolwiek dzięki przedstawionym dowodom i zeznaniom osób zaangażowanych w całą sprawę udaje jej się przekonać widza do swoich racji), iż ucieczka ze Stanów nie była oznaką tchórzostwa i absolutnie nie miała na celu uniknięcia odpowiedzialności za popełniony czyn (którego Polański nigdy się nie wypierał i sam niejednokrotnie przyznawał, że odczuwa pociąg do młodziutkich dziewcząt).Że twórca "Chinatown" miał powody by, biorąc pod uwagę postawę sędziego Rittenbanda który ewidentnie traktował tę sprawę jako trampolinę do sławy obawiać się o sprawiedliwość oraz bezstronność procesu. 

 

Podsumowując. Tak jak już poniekąd wspomniałem, uważam iż warto sięgnąć po "Roman Polański Ścigany i Pożądany". Choćby po to aby wyrobić sobie własne zdanie na jego temat. 

© Kinematografia okiem Bagiennika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci