Menu

Kinematografia okiem Bagiennika

Moje refleksje, i opinie na temat szeroko pojętego kina

Krótka piłka "Jesteś Bogiem" (2012)

bradesinarus

Niech Cthulhu będzie z wami!

 

JB

 

Reżyseria: Leszek Dawid

 

Jak widzicie wreszcie postanowiłem zabrać się za tę rzekomo najbardziej oczekiwaną polską produkcję ostatnich lat. I wiecie co? 

 

Może ja nie jestem specjalnie obiektywny (W końcu niejednokrotnie wspominałem, że nie jestem wielkim entuzjastą filmów biograficznych a muzyka hip-hopowa to, poza nielicznymi wyjątkami takimi jak Słoń czy PiH kompletnie do mnie nie przemawia), ale nie mogę ukrywać, że "Jesteś Bogiem" (film poświęcony legendarnej grupie "Paktofonika") jest w mojej ocenie kinem co najwyżej średnie.

 

Bowiem poza kapitalną dyspozycją aktorską zaprezentowaną przez Dawida Ogrodnika, Tomasza Schuchardta i Marcina Kowalczyka (Zwłaszcza Kowalczyk daje tu prawdziwy popis gry kolejny raz udowadniając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych aktorów w naszym kraju), sprawną realizacją oraz świetną muzyką nie znalazłem w nim nic co potencjalnie mogłoby mnie zainteresować czy zainspirować. Ba! Opowiadana przez reżysera historia jest niespecjalnie oryginalna i pewnie gdyby główny bohater nie popełnił samobójstwa nikt nie wpadłby na pomysł przeniesienia jej na ekran.

 

Podsumowując Nie będę ukrywał, że od "Jesteś Bogiem" zdecydowanie  bardziej podobał mi się "Skazany na bluesa" Jana Kidawy- Błońskiego

 

OCENA: 6/10

 

© Kinematografia okiem Bagiennika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci