Menu

Kinematografia okiem Bagiennika

Moje refleksje, i opinie na temat szeroko pojętego kina

"Eksperyment SS" {Outpost} (2007)

bradesinarus

Niech Cthulhu będzie z wami!

Outpost

 

"Eksperyment SS" opowiada historię grupki żołnierzy wynajętych przez tajemniczego milionera w celu spenetrowania znajdującego się na terenie Europy Wschodniej bunkra, w którym naziści przeprowadzali swoje nieludzkie eksperymenty.  Mężczyźni nie zdają sobie jednak sprawy, że wkrótce będą musieli stawić czoło złu przekraczającemu najśmielsze granice wyobraźni. 

 

No cóż! Niewątpliwie muszę przyznać, że "Eksperyment SS", dzieło mało znanego brytyjskiego reżysera Steve'a Barkera, zdecydowanie nie należy do grona najlepszych horrorów jakie w życiu widziałem.

 

Niczego nadzwyczajnego tu wszak nie doświadczymy, nasi "protagoniści" są dość mało wyraziści (tak więc, nie może chyba specjalnie dziwić, iż (w przeciwieństwie do takiej np. "Armii Wilków" Neilla Marshalla) nie bardzo przejmujemy się ich losem) a o doszukiwaniu się tu choćby pozorów oryginalności dość szybko można zapomnieć (Nie polecam zatem by przy tym filmie urządzać grę polegającą na "kolejce" przy każdym zauważonym nawiązaniu do znacznie lepszych produkcji. Za szybko można się bowiem upić) 

 

Mimo wszystko jednak nie mogę powiedzieć bym uważał seans "Eksperymentu SS" za stratę czasu. Całość wykonano bowiem solidnie, gra aktorska stoi na przyzwoitym poziomie (zwłaszcza jeśli chodzi o charyzmatycznego Raya Stevensona), mroczny i klaustrofobiczny klimat został umiejętnie zbudowany, efekty i charakteryzację wykonano z odpowiednią starannością a fabuła, mimo dość wolnego tempa akcji zdecydowanie trzyma w napięciu, momentami potrafi przestraszyć a przede wszystkim nie nudzi i potrafi zainteresować przebiegiem ekranowych wydarzeń.

 

Podsumowując. Mimo wszystkich zastrzeżeń zachęcam was do dania szansy "Eksperymentowi SS", gdyż istnieje spore prawdopodobieństwom, że będziecie usatysfakcjonowani. Szczególnie w sytuacji kiedy ktoś, tak jak ja dzisiaj, nie ma akurat pod ręką żadnej atrakcyjniejszej pozycji a bardzo chce obejrzeć porządny horror. Wówczas produkcja stworzona przez Steve'a Barkera zaczyna jawić się jako całkiem obiecująca alternatywa. A poza tym powiedzcie mi szczerze: Czy film, w którym występują naziści - zombie naprawdę może być zły? 

 

OCENA: 6/10  

 

© Kinematografia okiem Bagiennika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci