Menu

Kinematografia okiem Bagiennika

Moje refleksje, i opinie na temat szeroko pojętego kina

Krótka Piłka: "Szalony Rok" {Daylight Nation} (2010)

bradesinarus

Niech Cthulhu będzie z wami!

DN

Reżyseria: Michael Goldbach

Scenariusz: Michael Goldbach

Kraj: Kanada

Czas trwania: 98 minut

 

Zacznę może od tego, że sięgnąłem po ten film tylko z powodu napisów na okładce sugerujących, iż mamy tu do czynienia z połączeniem "Juno", "Donnie Darko" i Miasteczka Twin Peaks". I muszę powiedzieć, że delkatnie się rozczarowałem. 

 

Nie zrozumcie mnie źle. Absolutnie nie twierdzę, że "Szalony Rok" to film kompletnie zły i należy go unikać jak diabeł  święconej wody. Ba! Wręcz zachęcam do dania mu szansy, gdyż jest to obraz sprawnie zrealizowany, posiadający specyficzny klimat i swoisty urok oraz   przyzwoicie zagrany (zwłaszcza jeśli chodzi o dyspozycję zaprezentowaną  przez Josha Lucasa, który kompletnie "ukradł show").

 

Po prostu oglądając "Szalony Rok" czyli debiutancki film kanadyjskiego reżysera Michaela Goldbacha trudno nie oprzeć się wrażeniu straconej szansy na naprawdę dobre dzieło. Obraz zdolny sprostać zamieszczonym na okładce i plakatach hasła reklamowe sugerujące,  że oto mamy do czynienia z połączeniem "Juno", "Donnie Darko" i "Miasteczka Twink Peaks". Tymczasem faktycznie dostajemy obraz co najwyżej przeciętny, niezapadający w pamięć i nie skłaniający do jakichś głębszych refleksji. Szkoda! 

 

OCENA: 6/10 

 

© Kinematografia okiem Bagiennika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci