Menu

Kinematografia okiem Bagiennika

Moje refleksje, i opinie na temat szeroko pojętego kina

Jestem swoim własnym dziadkiem!

bradesinarus

PredestinationPoster

Przeznaczenie {Predestination} (2014)

 

Opis Fabuły

 

Tajna rządowa agencja podróży w czasie, mając na celu zapobieganie przyszłym zbrodniom, wysyła szpiega, by uchwycił przestępcę.

Opinia

Solidne kino SF oparte na motywach powieści Roberta Henleina „All You Zombies”.

 

Dzieło poruszające często wykorzystywaną przez filmowców tematykę podróży w czasie i niezaprzeczalnie ciekawe, aczkolwiek jeśli mam być szczery to nie dostrzegłem tu jakiegoś szczególnego błysku, który pozwoliłby jej wyróżnić się z grona innych podobnych obrazów.

 

Widać to wyraźnie, jeśli porówna się produkcję braci Spieringów (odpowiedzialnych m.in. za „Daybreakers”) z takimi tytułami jak „Timecrimes”, „Primer”, „Triangle” czy tegoroczne „Na skraju jutra”). Różnica jest doprawdy kolosalna

 

Mimo wszystko jednak uważam, że warto było poświęcić czas i „Przeznaczenie” obejrzeć. Mamy tu bowiem dzieło sprawnie zrealizowane, wciągające, fundujące nam delikatny mindfuck (czyli coś co, tak swoją drogą, uwielbiam) oraz dysponujące świetnym klimatem oraz bardzo dobrymi kreacjami aktorskimi Ethana Hawke'a (który kolejny raz nie zawodzi) i Sary Snook.

 

Krótko mówiąc. Jeśli jesteście fanami filmów o podróżach w czasie i lubicie być zaskakiwani podczas seansu to zdecydowanie polecam sięgnąć po „Przeznaczenie”. Raczej nie powinniście się zawieść.

 

OCENA: 7/10

© Kinematografia okiem Bagiennika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci