Menu

Kinematografia okiem Bagiennika

Moje refleksje, i opinie na temat szeroko pojętego kina

Krótka piłka: "Pęknięcia" {Cracks} (2009)

bradesinarus
1326961140Cracks-movie-poster

 

 

Niech Cthulhu będzie z wami!

 

Pomimo tego, iż ogólnie rzec biorąc nie jestem wielkim miłośnikiem takich obrazów, a po sam film sięgnąłem wyłącznie dlatego, że został mi polecony, to po seansie muszę powiedzieć, że absolutnie nie żałuję podjętej decyzji.

 

Pęknięcia” bowiem, dzieło stworzone przez Jordan Scott (Notabene córkę samego Ridleya Scotta czyli autora m.in. „Obcego” czy „Łowcy Androidów” i jednego z moich ulubionych reżyserów) bardzo przypadły mi do gustu.

 

Zresztą chyba trudno się temu dziwić. Całkiem interesująca historia (choć prawdę mówiąc nieszczególnie oryginalna) została tu przecież opowiedziana z wdziękiem i wyczuciem. Warto również podkreślić umiejętnie wykreowany, urzekający nastrój (w czym spora zasługa przepięknej muzyki skomponowanej przez Javiera Navarette), urodę Juno Temple, Marii Valverde oraz Imogen Potts a przede wszystkim docenić znakomitą kreację Evy Green, która po raz kolejny udowodniła wszem i wobec, że jest naprawdę doskonałą, charyzmatyczną aktorką.

 

Krótką mówiąc. „Pęknięcia” to kawał naprawdę dobrego kina, zdecydowanie wartego obejrzenia. Aczkolwiek nie jest to niestety druga „Pokuta”

 

OCENA: 8/10

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • ilsa333

    Ha! A nie mówiłam:)

  • bradesinarus

    No cóż! Pozostaje mi jedynie podziękować za zarekomendowanie tego kapitalnego obrazu. A więc dziękuję! :D

© Kinematografia okiem Bagiennika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci