Menu

Kinematografia okiem Bagiennika

Moje refleksje, i opinie na temat szeroko pojętego kina

Krótka piłka: "Circle" (2015)

bradesinarus

 

Circle-filme-online-hd-2015

 

Reżyseria: Aaron Hann, Mario Miscione

 

Niech Cthulhu będzie z wami! 

 

Opis fabuły: Pięćdziesiąt całkowicie nieznanych sobie osób zostaje zamkniętych w tajemniczym pomieszczeniu. Wkrótce odkrywają, że jedynym sposobem wyjścia z tarapatów jest wzajemnie się eliminować aż żywa zostanie tylko jedna osoba. Rozpoczyna się mordercza walka o przetrwania.

 

Moja opinia: Przyznam, że biorąc pod uwagę fakt niemal kompletnej anonimowości twórców stojących za tą produkcją (dopiero po sprawdzeniu na Imdb okazało się, że mają oni na swoim koncie serial internetowy „The Vault”, który, jakby ktoś był ciekaw można znaleźć tutaj ) oraz występujących w niej aktorów nie spodziewałem się niczego dobrego. Tymczasem po seansie muszę powiedzieć, że byłem w błędzie!

 

Circle” bowiem to dzieło ze wszech miar udane i poważny kandydat do tytułu największych niespodzianek bieżącego roku! Solidne kino SF budzące reminiscencje z takimi obrazami jak „Battle Royale”, „The Cube” czy znakomita hiszpańska „Metoda” i dowodzące, iż pomysł liczy się bardziej niż najwyższy nawet budżet. Tytuł intrygujący, trzymający w napięciu, urzekająco minimalistyczny, zaskakujący, nieprzewidywalny i dający do myślenia.

 

Podsumowując. Gorąco polecam!

 

OCENA: 8/10

 

© Kinematografia okiem Bagiennika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci