Menu

Kinematografia okiem Bagiennika

Moje refleksje, i opinie na temat szeroko pojętego kina

W życiu nie chodzi tylko o to aby przeżyć

bradesinarus

Niech Cthulhu będzie z wami!

740full-slow-west-poster

Slow West

 

Reżyseria: John Maclean

 

Opis filmu (Za filmwebem)

 

Siedemnastolatek wyrusza w podróż, poszukując miłości życia. Towarzyszy mu tajemniczy mężczyzna o imieniu Silas.

 

Moja opinia

 

No cóż. Przyznaję, że nie jestem wielkim fanem westernów (W sumie podobały mi się chyba tylko dwa: „Django” i „Truposz”) i sięgnąłem po ten film głównie dlatego, że w jedną z głównych ról wcielił się jeden z najlepszych moim zdaniem współczesnych aktorów - Michael Fassbender.

 

Tymczasem po seansie nie mam innego wyjścia, jak tylko uznać, że „Slow West”pełnometrażowy debiut Johna Macleana do tej pory znanego ze świetnego shorta zatytułowanego „Pitch Black Heist” (w którym notabene również zagrał Michael Fassbender)  to dzieło ze wszech miar udane.

 

Posiada bowiem urzekający klimat (Po dłuższym zastanowieniu muszę przyznać, że faktycznie można wyczuć, implikowaną na plakatach inspirację twórczością Wesa Andersona), jest przepięknie sfotografowane i okraszone nastrojową muzyką Jeda Kurzela (Mającego na swym koncie soundtrack do "Babadooka" czy nadchodzącej wielkimi krokami nowej wersji "Makbeta")  a w dodatku wyśmienitymi kreacjami aktorskimi Michaela Fassbendera (co w sumie było oczywistą oczywistością) czy Bena Mendelssohna (Tak na marginesie dodajmy, że to już jego druga bardzo udana tegoroczna kreacja. Wcześniej wystąpił wszak w, opisywanym tu już, świetnym „Lost River”).

 

Szkoda tylko, że fabuła jest niezbyt dopracowana i generyczna (jak bowiem wiecie lubię nieco bardziej zwichrowane historie) a główny bohater nie wzbudza jakiejś specjalnej sympatii. co odrobinę psuje bardzo pozytywne finalne wrażenie. Jednak i tak uważam, że „Slow West” jest filmem ciekawym, który bez wątpienia warto zobaczyć. Acz z góry zastrzegam, że choćby przez swoje powolne tempo nie każdemu przypadnie do gustu. 

 

OCENA: 7/10

 

 

© Kinematografia okiem Bagiennika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci